top of page
cell.png
cell.png
yellow.png
pinnk.png
green.png

קהילה יוצאת מן הכלל

תושבים יקרים,
אנו שמחים לצאת לדרך שנה שלישית ברציפות עם מיזם "פברואר יוצא מן הכלל". חודש שלם בו אנו מאירים זרקור מיוחד לאנשים המיוחדים שלנו.
החודש יהיה גדוש באירועים ובפעילויות שנבנו במחשבה רבה כדי לאפשר לכולנו להכיר מקרוב את עולמם של האנשים עם הצרכים המיוחדים בקהילתנו ולהיות חלק מן השינוי שאנו מעודדים בדרך לעולם טוב ושוויוני יותר.
כאדם עם מוגבלויות אני יודע שהדרך של החברה ושל רשויות המדינה לשילוב ושוויון מלא עדיין ארוכה. אבל אני גאה במועצה שלנו וגאה להיות חלק מקהילה שהערכים המרכזיים שלה הם סולידריות, רגישות ואהבה לזולת. קהילה אשר יודעת להוקיר, מחבקת ועוטפת את האנשים המיוחדים שלה, כל השנה.
אנו לא מפסיקים לשאול את עצמנו כיצד אנו יכולים להשתפר עוד בדרך לשוויון ולייצר עוד מרחבים של השתתפות פעילה ומלאה לכולם. "פברואר יוצא מן הכלל" הוא לא טפיחה על השכם שלנו, אלא להיפך, הוא דרך שלנו, כמועצה, ללמוד מהאנשים עם הצרכים המיוחדים מה אנו יכולים לעשות טוב אף יותר.
תודה לצוות המרכז הקהילתי ולאגף לשירותים חברתיים ולכל השותפים לעשייה על כל האירועים ובעיקר החשבה העמוקה שעומדת מאחורי הם.


אני מאחל לכולנו חודש מהנה במיוחד, מרומם רוח ומשמעות.
גדי ירקוני, ראש המועצה

GADI.jpg

פברואר הוא חודש מיוחד במינו: הוא קצר יותר, חורפי יותר ופה באשכול הוא כולו שזור במרבדי כלניות אדומות. כאן אצלנו במרכז הקהילתי זה פה בחרנו יחד עם מרכזים קהילתיים ברחביי הארץ להאיר בחודש פברואר את אותם ילדים, בני נוער ומבוגרים שמתמודדים עם מוגבלות נראית לעין או שקופה ולהזמין את הקהילה כולה לקחת חלק בפעילויות משותפות שמטרתן הכרות, 
הרחבת הידע ויצירת שותפות קהילתית בפעילות השוטפת לאורך השנה כולה. 
אני רוצה לשתף אתכם שבתחילת שנת הפעילות בחינוך החברתי, כנסנו  את מדריכי הילדים והנוער ליומיים של למידה, התנסות וחשיבה בנושא "אני כאחר" בהובלת מרכז ההכשרה החינוכי החברתי של עמותת כנפיים של קרמבו. הכנס נפתח בהבנה שלכולנו יש צרכים ייחודיים, חלקם נראים לעיין וחלק לא נראים לעיין. השונות של בני האדם זו מזה מייצרת רב גוניות מופלאה שדורשת מאתנו  לראות את הפרט, לייצר יחד תקשורת מותאמת מתוך גמישות והרבה יצירתיות ולאפשר לו מרחב הצלחה והרגשת שייכות. 
אני פונה אליכם להצטרף אלינו ולהיות שותפים בשיח ובפעולה בתחום השילוב וההשתייכות במרחב הקהילתי. אתם מוזמנים   לפנות אלינו בכל רעיון, הערה או בקשה ואנחנו נשמח להרחיב יחד אתכם את המענים. 

איה אלטמן,
רכזת נגישות והשתלבות במרכז הקהילתי אשכול

אני גאה להיות עובדת סוציאלית המלווה משפחות ויחידים עם מוגבלות. כמו כן קיימות מגוון מסגרות, מענים ופעילויות שונות במועצה שלנו עבור אוכלוסייה זו: מועדון בוגרים, קהילה תומכת נכים, מועדונית לילדי א-ו, ספיישל אולימפיקס, קבוצות הורים, ימי כיף, וכל הזמן פועלים בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים, להרחיב, לשפר ולפתח מענים נוספים.

 
נבחר פברואר כחודש יוצא מן הכלל בגלל אופיו השונה והמיוחד מיתר חודשי השנה.

 

אנו במועצה, בחרנו בו כבר פעם שלישית, כחודש שבו מעוררים מודעות בקהילת אשכול ומאירים בזרקור על כל קצוות החברה הישראלית, בדגש על אנשים עם מוגבלות. במהלך חודש זה יהיה לנו הזדמנות לקחת חלק -לשמוע, לראות, ללמוד ולהשתתף, בפעילויות מגוונות (עם מגבלות הקורונה). אך יש לזכור שהעשייה עם ועבור אוכלוסיות זו הן מתקיימות לאורך כל השנה. 
נוכחותכם חשובה! נתראה!

 

סילבינה אוליקי,

עו"ס במחלקה לשירותים חברתיים
 

תרבות יוצאת מן הכלל

דוקו קהילה - זום ללב

מידע יוצא מן הכלל

כל מה שצריך לדעת על מיצוי זכויות לא.נשים עם מוגבלויות במקום אחד!
אגף שירותים חברתיים ואגף החינוך ריכזו עבורנו את המידע הנדרש לתהליך אבחון, טיפול וזכויות.

מוזמנים להתעדכן באתר המועצה:

מקשיבים - זה פה

פעמים רבות משפחות יוצאות מן הכלל נתקלות בתגובות או בסיטואציות אשר מעוררות אי נוחות בדרך כלל אנשים הם מלאי כוונות טובות אך במצבים יוצאים מן הכלל אינם יודעים כיצד לנהוג? מה לומר? להתעלם או להושיט יד? למשפחות יוצאות מן הכלל יש מה לומר לכם על זה

ספרים יוצאים מן הכלל

סרטים יוצאים מן הכלל

רוצים להיות מעורבים רוצים להצטרף לתוכניות הקיימות או ליצור משהו חדש צרו איתנו קשר: 
 סילבינה עו"ס מוגבלויות, האגף לשרותים חברתיים – טל' 089929614 \  במייל: silvina@erc.org.il 
       איה אלטמן, רכזת נגישות והשתלבות במרכז הקהילתי אשכול - זה פה: 0546335754 
        יעל כספי, מנהלת חינוך מיוחד באגף החינוך: 0547915721

כל-הלוגואים-של-המועצה.png
לוגו שקוף תרבות יהודית.png
bottom of page