מסר יוצא מן הכלל

גדי ירקוני

ראש המועצה

אנו שמחים לצאת לדרך שנה שניה ברציפות עם אירועי פברואר יוצא מן הכלל, חודש שלם בו נאיר זרקור לאנשים המיוחדים שלנו. 

אני גאה להיות שייך לקהילה שמחבקת ועוטפת באהבה עצומה את האנשים המיוחדים שלה, את האנשים החלשים יותר והנחושים ביותר שלה. 

אנו לא מפסיקים לשאול את עצמנו כיצד אנו יכולים להשתפר 
ולייצר עוד ועוד מרחבים של השתתפות פעילה ומלאה של כולם. רק לאחרונה רכשנו הודות לתרומה רכב הסעות מיוחד עם מעלון לאנשים נכים בקהילה, כדי לאפשר השתתפותם בכל פעילויות ושירותי המועצה. גאה שברוח ערכי קהילת אשכול, זה מה שבחרנו. אני מאחל לכולנו חודש מהנה במיוחד, מרומם רוח ומשמעות.

מיכל עוזיהו

מנהלת 'זה פה' - מרכז קהילתי אשכול

פברואר יוצא מן הכלל שמח אשכול!!!

זו שנה שנייה שאשכול חוגגת את החודש המיוחד הזה, הזדמנות לחגוג חודש מיוחד שממשיך לתוך עשייה שנמשכת לאורך השנה.

השנה בחרנו להנכיח שפה חדשה אצלנו כאן באשכול ולומר מהיום - "אנשים עם נחישות"! למה? כי מילים מעצבות מציאות, כי נחישות מבטאת עוצמה וכי זו פשוט הדרך הכי נכונה לתאר אותם!

ההישגים של 'אנשי הנחישות' בתחומים שונים הם ההוכחה שעם רצון עז, נחישות והתמדה השמים הם הגבול והבלתי אפשרי הוא לגמרי אפשרי!

 

אתם מוזמנים לחודש מלא במפגשים מלאי השראה ועוצמה עם אנשים נחושים גם מהקהילה שלנו וגם מחוץ.

 

נחישות זה פה

ליאורה אלפרן
מנהלת האגף לשירותים חברתיים

תושבים יקרים,
יחסה של החברה לאנשים עם מוגבלות משקף במידה רבה את פניה של החברה כולה.  האם היחס אליהם כאל 'אחר'? האם הם משולבים בה? האם החברה מוכנה לא רק לדבר בזכותם אלא גם להשקיע משאבים להבטיח את שילובם בה?
ממש בימים אלו יוצאות לדרך שתי תוכניות חשובות שיסייעו לשילובם של תושבים עם מוגבלויות באשכול. ראשית, נרכש רכב מעלון להסעת נכים, ובנוסף, בקרוב נפתח מועדונית לילדים מיוחדים.
בזמן הקצר שאני באשכול  נוכחתי שאשכול היא קהילה יוצאת מן הכלל, החורטת על דגלה ערכים של חיים בכבוד ושוויון זכויות לכל תושביה. קהילה מגוונת, מכילה וחומלת. קהילה שלא רק מדברת על שיוויון אלא פועלת לקידומו.
חודש "פברואר יוצא מהכלל" מלמד אותנו על קבלה, חושף בפנינו קשיים ועוצמה, ומאפשר לנו הזדמנות נוספת להוציא מן הכוח אל הפועל.
מזמינה אותכם להצטרף לתוכניות המגוונות שהותאמו לעידן הקורונה.

green.png
blue.png
cell.png
banner.jpg
banner2.png