top of page
cell.png
yellow.png
pinnk.png

קהילה יוצאת מן הכלל באשכול

קהילה יקרה,
 

זו שנה רביעית ברציפות שאנו מקיימים את מיזם "פברואר יוצא מן הכלל". חודש שלם בו אנו מאירים זרקור מיוחד לאנשים המיוחדים בקהילה שלנו.

המיזם הוא פעילות שיא בתוך שורה של מהלכים שאנו עושים לאורך השנה למען שיפור איכות החיים של האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים, על כל גווניה. כאדם עם מוגבלות, אני יודע שהדרך שלנו כמועצה, כחברה וכמדינה עד לשילובם המלא ולהבטחת שוויון אמיתי עוד ארוכה.

כמועצה, אנו לא מפסיקים לשאול את עצמנו- מה אנו יכולים לעשות יותר למען מטרה זו. לצד אירועי "פברואר יוצא מן הכלל" להעלאת המודעות והעמקת ההכרות עם עולמם של האנשים עם הצרכים המיוחדים בקהילה, חשוב לנו לייצר מרחבים לחיזוק החיבורים ולהשתתפות בתוך הקהילה.

השנה פתחנו לראשונה כיתת תקשורת בקריית החינוך וגן חינוך מיוחד נוסף כדי לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים לצמוח ולהיות חלק מהקהילה גם במהלך יום הלימודים. הרחבנו את המענים לאוכלוסייה עם מגבלות ניידות על ידי הנגשת מגוון השירותים ופעילויות התרבות והפנאי באמצעות רכב המעלון המועצתי. הקמנו פורום להורים לילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים לחיזוק החיבורים וכמרחב ללמידה עבורנו- מה אנו יכולים לעשות למענם טוב יותר, בכל התחומים.

אני מודה לצוות המרכז הקהילתי, לצוות האגף לשירותים חברתיים שפועלים בשיתוף פעולה עם האנשים המיוחדים בקהילת אשכול למען יצירת חברה טובה ושוויונית יותר

 

אני מאחל לכולנו חודש משמעותי, מהנה ורומם רוח


גדי ירקוני

ראש המועצה

GADI.jpg
כל-הלוגואים-של-המועצה.png

השנה חודש פברואר בסימן שותפות

זו השנה הרביעית בה קהילת אשכול על כל גווניה לוקחת חלק בחודש פברואר יוצא מן הכלל. חודש זה מוקדש כולו להעלאת המודעות וקידום השתלבותם של  ילדים נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

בצעדים קטנים, בעקביות ובשיתופי פעולה של מחלקות המועצה העוסקות בתחום למדנו יחד את הצרכים , הצפנו אותם והתחלנו לפעול. לפני כחצי שנה ערך השותפות עלה מדרגה כשיצאנו עם קול קורא להקמת קהילת הורים לילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים. דרך מפגשים משותפים ושיח עם ההורים הצלחנו לקבל תמונה רחבה וממשית לאתגרים ולהתקדמות שחוות המשפחות כאן באשכול.

 

מתוך כך, בימים אלו נרקמת ומתגבשת קהילת הורים שרואה את עצמה שותפה בהובלת תהליכים יחד עם בעלי תפקידים במועצה. קהילה זו צומחת מתוך המשאבים הפנימיים של סך חבריה וממשיכה להתגבש ולהתחזק דרך טיולי משפחות מונגשים, הרצאות, סדנאות תהליכיות וימי כיף.

אנחנו שמחות ומברכות על הזכות להיות שותפות לתהליך, לדרך ולמפגש המשותף עם המשפחות המיוחדות כאן באשכול ובמעמד זה אנו מזמינות משפחות נוספות להצטרף אלינו.

 

בברכה,

דנית נעים- רכזת תחום צרכים מיוחדים באגף לשירותים חברתיים.

איה אלטמן- מנהלת תחום שייכות והשתלבות המרכז הקהילתי אשכול -זה פה.

שלום לכולם,

שמי אלכס ויינטרוב נשוי ליוליה ואב לשלושה ילדים מקסימים, תושבי קיבוץ חולית.

במעמד זה של חודש פברואר יוצא מן הכלל, אני רוצה לספר לכם קצת על הראל שלנו.

הראל הוא ילד מקסים ואהוב ביותר!

אוהב דינוזאורים, פסטה וקשור למשפחה שלו.

לפני כשנה הראל אובחן כאוטיסט, ההתמודדות עם בשורה זו הייתה לא פשוטה עבורנו כמשפחה.

הגילוי היה כרוך הן בהתמודדות התוך משפחתית והן בהתמודדות החוץ משפחתית, אל מול כל הגורמים אשר היינו צריכים לגייס על מנת לערוך התאמות להראל – זה לא היה פשוט כלל.

גילינו כי הדרך להשיג את המענים להם זקוק הראל, היא מאתגרת ולא פשוטה וכי משפחות רבות במועצה שלנו חוות קשיים דומים. .

שנה לאחר יציאתנו למסע אנו יכולים לומר כי יש לנו תקווה!  יחד עם קבוצת הורים מתנדבים ושחקני נשמה במועצה ובמיוחד עם המרכז הקהילתי, האגף לשירותים חברתיים ואגף החינוך, אנחנו יוצרים מציאות חדשה וחולמים על יצירת מענים בכל התחומים.

 אני בטוח כי בקרוב המועצה שלנו תוכל להתגאות בשירותים מגוונים עבור אנשים עם מוגבלות והקהילה שלנו תחבק את המשפחות שמתמודדות אתגרים כמו שרק אנשי אשכול יודעים לחבק.

אני שמח לכתוב שהנושא עלה לסדר היום, המועצה שלנו מתעדפת את נושא השירותים לאנשים עם מוגבלות במקום מאוד גבוה בתכניות עבודה.

לרגל חודש פברואר יוצא מן הכלל ובשם קהילת ההורים אני מאחל לאשכול להיות המקום הנפלא שכולנו ראויים לו ושבו רואים את כולם.

bottom of page