top of page
header1.png
הורים ביחד

מידע להורי מתבגרים

     מתפללים לשובם
של כל החטופים עכשיו

יש לכם מתבגרים בבית ולפעמים מתלבטים אם אתם עושים את הדבר הנכון?
לא בטוחים איך לתקשר איתם ולפתח שיח?
חוששים מהתנהגויות סיכוניות ומצבי סיכון?

אתם לא לבד!!!
 לפניכם כלים, טיפים, סרטונים, הרצאות ועוד תכנים שיעזרו לכם להתמודד עם אתגרי הגיל והתקופה.
פורים.jpg

פורים כבר כאן וגם בעת הזו, למרות שחלקנו לא במצב לחגוג, בני הנוער יבחרו להיפגש ולציין את החג. הדאגה לנוער היא בראש מעייננו וחשוב שאנו ההורים ניערך  - נגלה אחריות הורית ונעביר מסר ברור מתוך דאגה אמיתית, לבני ובנות הנוער כשיפגשו.
אין תחליף לנוכחות הורים. כדאי לכם להתארגן לביקור במוקדי מפגשי הנוער השונים וכמובן לעדכן את סיירת ההורים של אשכול. 
הנה כמה טיפים להורים. 
סיירת הורים - 052-6091641


לסרטון

6256944299485640360no.jpg

למרות הממצאים הרבים הקושרים בין השגחה לבין בטחון הילד, ניצבת החברה המודרנית מול פרדוקס: דווקא כשהפיתויים והסיכונים לבני הנוער גוברים בצורה חמורה גדלה חשיבות הפרטיות כערך עליון, כך שהורים מרגישים חוסר לגיטימציה חברתית להשגיח ולהתערב, ואף מפקפקים בזכות זאת בעצמם.

אנו יודעים כיום כי השגחה היא האמצעי הבולט במניעת התנהגויות שליליות רבות של ילדים ובני נוער כמו התדרדרות בלימודים, עישון, אלימות וקטטות, נשירה מבתי ספר, צריכת אלכוהול וסמים, עבריינות ועוד. 
אחרי שבתקופה האחרונה כתוצאה מהמצב חלקנו, באופן טבעי, שיחררנו, לפניכם כמה עקרונות היכולים לסייע בהבניה מחודשת של השגחה הורית.

גוינט1.jpg

בתקופה זו, בה הנפש מתמודדת עם לחץ וטראומה כמותם לא ידענו, קיים חיפוש אחר מזור והקלה. יש המוצאים הקלה זו באלכוהול וחומרים פסיכואקטיביים אחרים. שימוש לשם הקלה, התנתקות וסיוע בשינה, יכול להיהפך במהרה לתלות ולהעמיד את המשתמש בהם בסכנת התמכרות. שימו לב, אם ילדיכם במצב של בהלה, פחד, חרדה, ריקנות, בדידות וכאב נתבו אותם לבחור בחלופות בריאות לגוף ולנפש לצורך אוורור ומציאת שלווה: תחביבים, פעילות גופנית, קריאה, יציאה לטבע וכן - לשתף ולבקש עזרה מחברים, משפחה ואנשי מקצוע.
שימו לב, המתבגרים שלנו מתבלבלים ונוטים לחשוב ששימוש בחומרים הינו פתרון להתמודדות עם התחושות והרגשות העזים, המציאות המורכבת, חוסר השליטה והכעס. אם אתם רואים שינויים המחייבים התייחסות: שינויים פיזיים, שינויים בהרגלי אכילה, ירידה במוטיבציה, שינוי חברתי... שתפו איש מקצוע

סיירת ההורים באשכול מחדשת פעילות
רקע-תכלת.png

עם חזרה של חלק מהנוער ליישובי המועצה חידשנו את פעילות סיירת ההורים המועצתית. דווקא בימים אלה אחרי שלא נפגשו זמן רב הנוער מרבה להסתובב ולהיפגש בלילות ונדרשת נוכחות של מבוגרים משמעותיים במקומות הבילוי והמפגש שלהם. המתנדבים המסורים של הסיירת מסיירים בצוותים קטנים לסיורים ליליים במוקדים השונים, משוחחים ובעיקר מקשיבים לנוער ובעצם נוכחותם מפחיתים ומונעים מצבי סיכון.
נשמח לעוד מתנדבים.
בנוסף, הורים בישובים המפונים שמעוניינים להקים סיירת משלהם או להתארגן על נוכחות הורית למועדים ספציפיים מוזמנים להיעזר בנו.
ענת - רכזת סיירת ההורים 052-6091641

brand_פורים שיח עם המתבגרים 01-01.jpg

שתיית אלכוהול בפורים בפרט ובמסיבות בכלל, מהווה לא פעם חלק בלתי נפרד מבילוי , ומעמידה בפני צוותי חינוך והורים כאחד, אתגר חינוכי לא פשוט. מחקרים מצביעים על כך שמעורבות, התעניינות ו"נוכחות" של ההורים בחיי ילדיהם, מסייעת להם להתמודד עם מגוון מצבי סיכון אליהם הם נחשפים. שיח של הורים עם מתבגרים יכול להשפיע על גיבוש עמדות שוללות שימוש בחומרים, ויש בכוחו להשפיע עליהם לבחור שלא להשתמש באלכוהול וסמים.

 

מתבגר-לא-הולך-לבית-ספר.png

עקב המלחמה והמעברים בין מסגרות לימודיות, אנו עדים לילדים או בני נוער שפיתחו התנגדות לבית הספר,ויעשו הכול על מנת שלא להגיע אליו. הספרות המקצועית מכירה ב"סרבנות בית ספר" כתופעה ידועה כאשר 1-15% מהילדים סובלים ממנה. פעמים רבות היא מלווה בחרדה או בדיכאון והיא יכולה להיגרם ממה שמכונה "סקול-פוביה (SCHOOL PHOBIA), פחד מבית הספר אשר נובע מחרדת פרידה, חרדה חברתית או חרדת ביצוע הקשורה בלימודים.
 

הורות במלחמה - סידרת הרצאות להורים
הרצאה 2.jpg

שמים את הורי אשכול במרכז - במהלך תקופת הפינוי התקיימה סדרת הרצאות שנותנות להורים כלים להתמודדות עם אתגרי התקופה המורכבת בה אנו נמצאים. גם בתקופה זו ההורות היא סופר חשובה ולמרות העייפות, העצב והיעדר אנרגיות מצריך לתת לה חשיבות מרכזית. עבור ילדינו.
 

כנסו לקישור כדי לשמוע הרצאות מוקלטות שהתקיימו בזום.

 

לפרטים נוספים, התייעצות ופניות:
קרן שריקי 
רכזת תכנית להב"ה
054-4338838 
הילה הלוי
עו"ס תכנית להב"ה
050-6222035
ענת מורד
מנהלת ביטחון קהילתי 
052-6091614 
לוגו אשכול.jpg
Untitled-1.jpg
לוגו להבה.png
סמל רשות.jpg
לוגו זה פה- שקוף2.png
bab73bb9-db40-451f-826f-599eb82f4943.jpg
bottom of page